Antidekubitní tříkomorová matrace s kompresorem Timago TGR Y MR 001-3 (135 kg)

Model: TIM TGR-Y MR 001-3
Záruka: 2 roky
Dostupnost: 3-5 dní

Trubicová matrace s nosností do 135 kg.

Cena: 6 490 Kč

|Napsat recenzi|
Zboží:

Opište kód: dvadvaosm:

Antidekubitní tříkomorová matrace s kompresorem s nosností 135 kg je určená pro dlouhodobě ležící pacienty. Používá se jako prevence proti vzniku proleženin a pomáhá při jejich léčbě. Systém využívá speciálně tvarované příčné (trubicové) vzduchové komory a řídící jednotku, která střidavé zvyšuje a snižuje tlak v komorách matrace, takže pokožka je v jednotlivých partiích střídavě zatěžována a odlehčována. Tím dochází k dosažení dobrého masážního efektu a dobré cirkulace krve při současném snížení tlaku na kůži a tkáň.

Tato matrace je vybavena inovativním systémem 3 skupin komor A/B/C - po šesti komorách v každé skupině. Během jednoho cyklu jsou nahuštěny vždy dvě skupiny komor, tzn 12 z 18 komor je nahuštěno během každého cyklu. Pro porovnání - běžná antidekubitní matrace (A/B) má nahuštěno vždy pouze 9 komor z 18.

Navíc tato matrace, díky mikrootvorům vytvořeným pomocí laseru, které mají 0,2 mm v průměru, větrá a vysušuje místo styku s matrací a předchází tak proleženinám. Použitý materiál PVC je netoxický a antibakteriální. Omyvatelný paroprodyšný potah chrání matraci a odvádí vlhkost.

Je určena pro uživatele se středním a vysokým rizikem vzniku dekubitů.

Matrace je vhodná pro klasické i polohovací postele.

V případě mechanického poškození se jednotlivé komory dají snadno vyměnit za nové. Jedna náhradní komora je součástí dodávky přístroje.

Kontraindikace:

  • pacienti s nestabilními zlomeninami krční páteře
  • pacienti s nezpevněnými zlomeninami páteře
  • pacienti s vahou vyšší než je maximální dovolená váha pacienta pro daný typ matrace

Výhody:

  • proměnlivý tlak vzduchu - střídavé tříkomorové přefukování komor matrace
  • 18 vyměnitelných příčných komor + náhradní v balení
  • mikroventilace - laserem vyrobené mikrootvory o průměru 0,2mm zajišťují proudění vzduchu a zlepšují antidekubitní účinek matrace*
  • omyvatelný paroprodyšný potah
  • tvrdost (tlak) nastavitelný dle požadavků a hmotnosti uživatele
  • nosnost 135 kg

Technické údaje:

Hmotnost: 6 kg
Průtok vzduchu: 7 l/min.
Tvrdost nastavitelná dle požadavků a hmotnosti uživatele
Časový cyklus: 12 min.
Nosnost: 135 kg
Rozměry: 200 cm x 90 cm x 11 cm

UPOZORNĚNÍ:

Ve spolupráci s revizním technikem registrovaným u SÚKL zajišťujeme na tento produkt periodické bezpečnostno-technické kontroly dle § 65 a § 67 zákona č. 268/2014 Sb. včetně Elektrorevize (dle pož. ČSN EN 60601-1 ( ed.2 ) a ČSN EN 62353). Svůj požadavek nám zašlete mailem.

Pro domácí použití nejsou tyto kontroly povinné.

O vhodnosti používaní této matrace konkrétním pacientem se poraďte s ošetřujícím lékařem, který zná jeho přesnou diagnózu.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!